GIS i GPS Mobilny

GIS i GPS Mobilny

Prowadzący: dr Łukasz Chabudziński

Konsultacje: 

e-mail:  e-mail, na który należy przesyłać prace domowe.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., e-mail, który służy do KONTAKTU z prowadzącym (zadania domowe oraz projekty, które zostaną na niego przesłane nie będą sprawdzane)

tel. 81 537-68-99

Pokój: 117B

 

Wytyczne do ćwiczeń znajdują się tutaj

Dane do ćwiczeń znajdują się tutaj

 

Opracowane dane w postaci geobazy należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zarówna geobaza jak i plik zip/rar muszą mieć nazwę według wzoru: pierwsza litera imienia, nazwisko, podkreślnik, rok, podkreślnik oraz numer obszaru razem pisane np. lchabudzinski_2018_01.rar

Prace należy przesłać do 11 lipca włączanie. Prace przesłane po terminie nie będą sprawdzane, a osoby nie zaliczą ćwiczeń.

Cały następny czwartek poświęcę na sprawdzanie, więc osoby które prześlą niekompletne i źle przygotowane dane będę miały mało czasu na poprawę, a jeśli tego nie zrobią w terminie, to otrzymają niedostateczny i także nie zaliczą ćwiczeń.

Co do samej geobazy to po namyśle stwierdziłem, że tylko uzupełniacie ją Państwo danymi, co do tej pory powinno byś już w zasadzie zrobione :). Proszę nie zmieniać struktury geobazy np. tworzyć nowych kolumn czy usuwać już istniejących. Pierwotny schemat musi zostać zachowany.

Jeśli nasuwają się wątpliwości, co do treści i formy zaliczenia, to proszę o kontakt.

 

 

 

2017

X EDYCJA KONKURSU O NAGRODĘ GOSPODARCZĄ PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

Laureaci Jubileuszowej X Gali Przedsiębiorczości 2017

Niezmiernie miło nam poinformować, że 24 listopada 2017 roku miała miejsce Jubileuszowa X Gala Przedsiębiorczości 2017, gdzie przyznano nagrody gospodarcze prezydenta Miasta Lublin, a także ogłoszone zostały wyniki VIII edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego miasta. Do konkursu zgłoszonych zostało 25 prac licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz doktoranckich. Przyznane zostały trzy równorzędne wyróżnienia w wysokości 2 tys. złotych oraz płatny staż. Wśród nagrodzonych były dwie studentki Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS oraz student.  

Pani Justyna Baran-Tatarczak, studentka kierunku gospodarka przestrzenna otrzymała wyróżnienie za pracę inżynierską „Kierunki zagospodarowania przestrzennego rejonu dworca kolejowego w Lublinie” napisaną pod kierunkiem dr. hab. Artura Myny. Natomiast Pani Wiktoria Tomczyk, studentka kierunku Geoinformatyka UMCS otrzymała główną nagrodę - płatny staż w Urzędzie Miasta Lublin za pracę licencjacką pt. „Wykorzystanie GIS do wyznaczania optymalnej lokalizacji wielkopowierzchniowych obiektów handlowych na przykładzie miasta Lublin”, napisaną pod kierunkiem dr. Łukasza Chabudzińskiego.


Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej.

Geo4work2018/2019

Szanowni Państwo,

Rozpoczynamy rekrutację do III edycji projektu "Geo4work - Rozwój kompetencji zawodowych studentów Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS i wzmocnienie ich konkurencyjności na nowoczesnym rynku pracy”.

 

 

 

W ramach projektu zorganizowane zostaną certyfikowane szkolenia podnoszące kompetencje komunikacyjne i analityczne, zajęcia warsztatowe realizowane w grupach projektowych, wizyty studyjne oraz warsztaty branżowe.

 

Kto może wziąć udział?

W projekcie może wziąć udział 60 uczestników z kierunków: geografia, geoinformatyka, gospodarka przestrzenna oraz turystyka i rekreacja.

 

Projekt dedykowany jest dla studentów ostatnich dwóch semestrów studiów stacjonarnych I i II stopnia. Poniżej umieszczamy tabelę z podziałem na kierunki i semestry studiów, które mogą wystartować w tej edycji projektu.

 

Rekrutacja:

Rekrutacja będzie trwała w terminie od 16 do 20 października. Wypełnione dokumenty, na które składa się formularz rekrutacyjny oraz ankieta motywacyjna należy złożyć podczas wyznaczonych spotkań rekrutacyjnych (hol główny WNoZiGP) w dniach:

18.10.2016 – 12:00 – 15:30

19.10.2016 – 12:00 – 15:30

20.10.2016 – 12:00 – 15:30

O dokładnym terminie i miejscu II-ego etapu rekrutacji zostaną Państwo poinformowani podczas składania dokumentów.

W załączeniu umieszczam formularz rekrutacyjny oraz ankietę motywacyjną. Ponadto zachęcam do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi projektu, które dostępne są na stronie: http://www.umcs.pl/pl/geo4work.htm

 

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji:

Biuro partnera projektu:

 

Lubelskie Centrum Consultingu

  1. Dobrzańskiego 3

tel. 694 – 769 - 564

 

Biuro lidera projektu:

 

Do końca października zmiana adresu biura na:

 

Dom Studencki "Ikar" ul. Czwartaków 15, pok. 7-8

tel. (81) 537-55-32

Kontakt

Koordynator ds.  kierunku Geoinformatyka: dr Leszek Gawrysiak

Pracowania Geoinformacji

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej

Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej

Al. Kraśnicka 2 c,d

20-718 Lublin

Tel. 081-537-68-71

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Koordynator ds.  kierunku Geoinformatyka: dr hab. Przemysław Stpiczyński

Zakład Informatyki

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej

Pl. M. Curie-Skłodowskiej 1/236

20-031 Lublin

Tel. 081-537-62-27

Email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Informacji udziela także:

dr Łukasz Chabudziński

Pracowania Geoinformacji

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej

Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej

Al. Kraśnicka 2 c,d

20-718 Lublin

Tel. 081-537-68-99

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DOŁĄCZ DO NAS

facebook

WSPIERAJĄ NAS

ESRI
GIS-EXPERT
GIAP
MAPPROJEKT
GEOSYSTEMS
linuxpolska
GISSupport
GEOIT